پبش بینی قیمت دلار ۲۱ اردیبهشت ۹۷

اخبار مهم روز گذشته کاری عبارتند از:

  • وزارت خزانه‌داری آمریکا بامداد پنجشنبه اعلام کرد که پس از دستور اجرایی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا درباره اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران، به شرکت‌های خارجی که دارای داد و سند با صنعت فلزات ایران هستند ۹۰ روز مهلت می‌دهد تا به فعالیت خود در ایران پایان دهند.
  • سفارت انگلیس در تهران در صفحه توئیترش از سفر «ریچارد مور» مدیرکل سیاسی وزارت خارجه انگلیس به تهران خبر داد و با انتشار تصویری از «مک ایر» سفیر انگلیس در جمهوری اسلامی ایران و ریچارد مور عنوان کرد: «بریتانیا به حمایت خود از برجام تا زمانی که ایران به تعهدات هسته‌ای خود کاملا عمل کند، ادامه خواهد داد.»
  • خبرگزاری فرانسه در خبری فوری گزارش داد که اتحادیه اروپا اولتیماتوم اعلام شده از سوی ایران درخصوص توافق هسته‌ای را رد کرده است.
  • به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه برای ساخت نیروگاه اتمی در بوشهر و انطباق تأسیسات فردو برای اهداف دیگر و پروژه های مشترک با ایران ابراز آمادگی کرده است.

 

پیش از سال ۱۳۹۲ را فرض کنید. سالی که برخی ها می گفتند اگر ایران با ۵+۱ توافق کند، با حذف تحریم ها، تورم و رکود کاسته خواهد شد و کشورمان به رونق اقتصادی خواهد رسید.

کابینه اول و دوم آقای روحانی، با عقد برجام، کلی از زیرساخت ها را از بین برده و اکنون نه تنها هیچ رکود و تورمی کاسته نشده، بلکه هیچ تحریمی نیز حذف نشده و از سویی دیگر مجدد تهدید به تحریم هایی هستیم که در طول این سال ها نیز به جز مدتی معدود، بر گرده ی عموم هموطنان عزیزمان بوده است.

با اعلام مجدد تحریم های آمریکا، با توجه به جذابیت بازار آمریکایی ها برای اروپایی ها، حمایت از برجام در طی سال گذشته، فقط در حد حرف و سخن باقی ماند و اکنون تهدید کشورهایی نظیر فرانسه، فقط و فقط حرف و سخن است.

قدرت خرید دهک های پائین نسبت به گذشته بسیار ضعیف تر شده و بازار فعلی، بهشت دلالانی شده که هر روز سرمایه شان بیشتر می شود و اینها حاصل و عواید برجام است.

هفته جاری مستعد بازی دلال هاست؛ چرا که سفته بازی از مسیر مسکن و خودرو در حال خروج و البته در حال ورود به دنیای ارز و مسکوکات طلاست.

امید است که بانک محترم مرکزی که ادعای کنترل ها را پیش از این داشته، توان یارای مقابله با دلالان را داشته باشد.

 

در ذیل به قیمت بازار آزاد در روز گذشته اشاره می کنیم.

 

قیمت های پایانی در روز گذشته
جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
Friday 10 May 2019
بشکه نفت اوپک ۶۹٫۸۸ دلار
اونس جهانی طلا ۱,۲۸۴٫۵۴ دلار
هر گرم طلا ۴,۷۲۱,۰۰۰ ریال
دلار بازار آزاد ۱۵۷,۰۰۰ ريال
یورو بازار آزاد ۱۷۵,۵۰۰ ريال
سکه طرح قدیم ۵۰,۴۵۰,۰۰۰ ريال
سکه طرح جدید ۵۱,۵۵۰,۰۰۰ ريال

 

ضمن دعوت از مخاطبین عزیز جهت ارائه هرگونه انتقاد و پیشنهادی، توجهتان را به پیش بینی قیمت دلار در روز جاری جلب می نماید.

 

پیش بینی قیمت دلار در روز شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
کمترین قیمت بیشترین قیمت درصد تغییرات
روز گذشته جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵۲,۰۰۰ ۱۵۷,۰۰۰ ۳٫۲۹%
هفته گذشته شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴۳,۰۰۰ ۱۴۸,۰۰۰ ۳٫۵۰%
ماه گذشته چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳۷,۳۹۰ ۱۴۱,۸۰۰ ۳٫۲۱%
سال گذشته جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۶۷,۸۵۵ ۶۸,۲۱۴ ۰٫۵۳%
پیش بینی می شود قیمت دلار در روز جاری،شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
حداقل ريال۱۵۴,۸۵۳ و حداکثر ريال۱۵۸,۱۷۲ باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *