پیش بینی قیمت دلار پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت

پیش بینی قیمت دلار در مورخ پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت

 

پیش بینی های ارائه شده به عنوان تحلیل آماری و بدون انتفاع مالی توسط این پایگاه خبری ارائه شده و شدیداً هرگونه خرید و فروش ارز و مسکوکات طلا را در بازار آزاد را نهی می کنیم.

اخبار مهم روز گذشته عبارتند از:

  • حسن روحانی در جلسه هیات دولت با بیان اینکه ۱۸ اردیبهشت ماه، یک سال از خروج غیر قانونی آمریکا از توافق برجام و از زیر پا گذاشتن قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل می‌گذرد، اظهار کرد: ما نمی‌خواهیم از برجام خارج شویم؛ امروز روز پایان برجام نیست، لیکن گام جدید در چارچوب برجام است. برجام در بندهای ۲۶ و ۳۶ به ما حق داده است که اگر طرف مقابل تعهد خود را نقض کند ما آن را در کیمسیون مشترک مطرح کنیم؛ به سران ۵ کشور اعلام کردیم که مواد غنی شده و آب سنگین خود را دیگر نمی‌فروشیم؛ تاکنون هر وقت مواد غنی شده ما به ۳۰۰ کیلوگرم می‌رسید اضافه آن را می‌فروختیم و کیک زرد می‌گرفتیم و هر وقت آب سنگین از ۱۳۰ تن تجاوز می‌کرد اضافه آن را می‌فروختیم. حال اینکه دیگر فروشی در کار نخواهد بود.

 

 

  • به نقل از رویترز، سخنگوی دولت انگلیس با اشاره به اعلامیه ایران مبنی بر کاهش تعهدات برجامی‌اش اظهار کرد: ما به شدت نگران چنین اعلامیه‌ای هستیم و از ایران می‌خواهیم که به تعهداتش ذیل برجام عمل کند و هیچ گام تنش‌زایی برندارد.

 

مایک پامپئو به دیدار ترزا می، نخست وزیر و جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس بعد از لغو یک سفر از پیش برنامه‌ریزی شده به آلمان رفته و در ادامه در سفری از پیش اعلام نشده وارد بغداد شده و با مقامهای عراقی دیدار کرد.

هانت که در لندن در کنفرانس خبری مشترک با «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا حضور داشت گفت: «برجام یکی از دستاوردهای مهم دیپلماسی غربی است که موجب شده ایران به رغم تمام مشکلاتی که در خاورمیانه وجود دارد سلاح هسته‌ای نداشته باشد.»

مایک پامپئو در این کنفرانس خبری به سوالی درباره تصمیم‌های جدید ایران در خصوص توافق هسته‌ای برجام اظهار نظر کرد و تلاش کرد از اهمیت موضوع بکاهد. وی گفت: «من گزارش‌ها درباره کاهش تعهدات ایران ذیل برجام را دیده‌ام؛ متن نامه را ندیده‌ام. فکر می‌کنم که بیانیه ایران عامدانه مبهم بود. باید منتظر بمانیم ببینم اقدامات آنها در عالم واقع چیست.»

پامپئو اضافه کرد: «ایرانی‌ها برای اینکه دنیا را وادار کنند که سریعاً کاری انجام دهند، بیانیه‌های زیادی درباره اقداماتی که تهدید به انجام دادن آن می‌کنند صادر می‌کنند. منتظر می‌مانیم ببینیم چه می‌کنند.»

 

  • به نقل از رویترز عربی، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی در مراسم سالروز تأسیس رژیم جعلی صهیونیستی گفت: ایران قصد دارد برنامه هسته‌ای خود را از سر بگیرد، ما به ایران اجازه نمی‌دهیم که به سلاح هسته‌ای دست یابد، ما به جنگمان با کسانی که می‌خواهند ما را بکشند ادامه می‌دهیم.

 

 

  • یک مقام کاخ سفید گفت: دولت آمریکا به زودی تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال خواهد کرد. دولت آمریکا قصد دارد فشار اقتصادی بر ایران را از طریق محدود کردن معاملات دلاری این کشور افزایش دهد.

 

نوع واکنش‌ها به اقدامات روز گذشته ایران در چارچوب برجام دارای مولفه های اصلی ذیل می باشد:

 

  • ۱+۴ و کشورهای غربی از این اقدامات ایران استقبال نکرده‌اند اما واکنش تندی هم در برابر آن نشان نداده‌اند؛
  • واکنش‌ها به این اقدامات نوعا محتاطانه بوده است؛
  • هیچ دلیلی بر اینکه هیچ‌کدام از این کشورها اقدامات ایران را مساوی با خروج این کشور از برجام تلقی کرده باشند، وجود ندارد، بلکه دلایلی مبنی بر عدم چنین تلقی به‌چشم می‌خورد.

 

اکنون باید منتظر ۶۰ روز پیش رو ماند؟ آیا ۱+۴ دست به اقدامات عملی برای احقاق حقوق ایران خواهد زد یا ایران بار دیگر مجبور به کاهش التزام به تعهداتش خواهد بود؟

روز گذشت پیش بینی ثبات و افزایش های اندک مطابق آنالیز این پایگاه خبری به وقوع پیوست.

روز جاری نیز محتمل ترین پیش بینی بر ثبات و مجموع صفر در افزایش ها و کاهش ها می باشد.

 

در ذیل به قیمت بازار آزاد در روز گذشته اشاره می کنیم.

 

قیمت های پایانی در روز گذشته
چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
Wednesday 8 May 2019
بشکه نفت اوپک ۷۰٫۴۵ دلار
اونس جهانی طلا ۱,۲۸۱٫۲۴ دلار
هر گرم طلا ۴,۷۰۳,۰۰۰ ریال
دلار بازار آزاد ۱۵۲,۵۰۰ ريال
یورو بازار آزاد ۱۷۲,۰۰۰ ريال
سکه طرح قدیم ۵۰,۳۸۰,۰۰۰ ريال
سکه طرح جدید ۵۱,۵۵۰,۰۰۰ ريال

 

ضمن دعوت از مخاطبین عزیز جهت ارائه هرگونه انتقاد و پیشنهادی، توجهتان را به پیش بینی قیمت دلار در روز جاری جلب می نماید.

 

پیش بینی قیمت دلار در روز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
کمترین قیمت بیشترین قیمت درصد تغییرات
روز گذشته چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵۰,۰۰۰ ۱۵۴,۰۰۰ ۲٫۶۷%
هفته گذشته پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴۲,۰۰۰ ۱۴۶,۵۰۰ ۳٫۱۷%
ماه گذشته دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳۳,۸۹۰ ۱۳۶,۹۰۰ ۲٫۲۵%
سال گذشته سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۶۴,۶۶۷ ۶۹,۸۴۶ ۸٫۰۱%
پیش بینی می شود قیمت دلار در روز جاری،پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
حداقل ريال۱۵۲,۹۶۳ و حداکثر ريال۱۵۵,۱۸۵ باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *