پیش بینی قیمت دلار چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت

نرخ برابری یورو به دلار در ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در کمترین میزان ۱٫۱۱۹۴ و در بیشترین میزان ۱٫۱۲۱۱ بوده است.

قیمت خرید دلار سامانه سنای بانک مرکزی در مورخ سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ مبلغ ۱۴۷٫۵۰۰ ريال و قیمت فروش آن ۱۴۹٫۵۰۰ ريال و قیمت خرید یورو ۱۶۶٫۵۰۰ ریال و قیمت فروش آن ۱۶۸٫۵۰۰ ريال اعلام گردید؛ که دلار و یورو هر دو ۱۵۰۰ ريال افزایش  را تجربه کرده است.

اخبار مهم روز گذشته عبارتند از:

  • به نقل از ژاپن تایمز، پس از اقدام نیروی دریایی آمریکا در اعزام ۲ ناو به نزدیکی جزایر مصنوعی تحت کنترل چین در دریای چین جنوبی، سخنگوی ارتش چین اعلام کرد که ارتش آزادی بخش خلق این کشور برای حفاظت از «حاکمیت ملی» خود در حالت آماده باش کامل می‌ماند و همه اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
  • نامه رئیس جمهور روز جاری به سران پنج کشور انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه در اختیار سفیران این کشورها در تهران قرار می‌گیرد.
  • یک مقام فرانسوی گفت در صورتی که ایران توافق هسته‌ای را نقض کند اروپا آماده باز اعمال تحریم‌ها خواهد بود.
  • نماینده مردم قم در تذکری به رئیس‌جمهور عنوان کرد که جناب آقای رئیس‌جمهور ضعف مدیریتی جنابعالی در اداره کشور باعث آشفتگی شدید اقتصادی شده است که مردم احساس می‌کنند هیچ کنترلی بر قیمت‌ها وجود ندارد.

 

جنگ تجاری ترامپ قیمت‌های نفت را در آغاز هفته جاری پایین برد لیکن تصمیم آمریکا برای اعزام یک ناو جنگی به خاورمیانه که نشانه واضحی از احتمال تشدید درگیری‌ها در این منطقه است، بازارها را ملتهب نگه داشت.

اگر چین بخواهد با اقدام دولت ترامپ برای عدم تمدید معافیت‌ها از تحریم‌های نفت ایران مخالفت ورزد، تنش‌ها میان واشنگتن و پکن ممکن است به زودی اوج بگیرد.

فرانسه بهتر است به جای نگرانی برای خروج ایران از برجام و تنش ها در سوریه، نگران اعتراض جلیقه زردهایی باشد که بیش از ۵ ماه است هیچ اتفاق مثبتی در مهد دموکراسی نه تنها روی نداده بلکه نسبت به سرکوب آن ها نیز اقدام کرده است.

بهترین تصمیم آقای روحانی در طی ۶ سال ریاست جمهوری، تنها اعلام خروج کامل از برجام می تواند باشد؛ لیکن چه کنیم که در بهترین حالت ایشان از تعدادی از مفاد آن خارج خواهد شد.

در تایید فرضیه فوق همین بس که به بیانات رهبر معظم انقلاب در ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ رجوع کنیم؛ ایشان با اشاره به یاوه گویی مقامات آمریکایی، بیان نموده اند که جنگ نخواهد شد و در این شرایط دولت به جای سرپوش گذاشتن به سوء مدیریت اقتصادی باید با رعایت اقدامات که در ذیل بیان می شود باعث پیروزی جمهوری اسلامی ایران در جنگ اقتصادی شود.

روز گذشته متأسفانه قیمت ارز و مسکوکات طلا در بازار آزاد افزایش یافت.

روز جاری پیش بینی ثبات و کاهش قیمت ها، بیش از افزایش ها محتمل می باشد.

 

در ذیل به قیمت بازار آزاد در روز گذشته اشاره می کنیم.

 

قیمت های پایانی در روز گذشته
سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
Tuesday 7 May 2019
بشکه نفت اوپک ۷۰٫۲۳ دلار
اونس جهانی طلا ۱,۲۸۴٫۴۳ دلار
هر گرم طلا ۴,۶۵۰,۰۰۰ ریال
دلار بازار آزاد ۱۵۰,۵۰۰ ريال
یورو بازار آزاد ۱۷۱,۰۰۰ ريال
سکه طرح قدیم ۵۰,۱۵۰,۰۰۰ ريال
سکه طرح جدید ۵۱,۳۵۰,۰۰۰ ريال

 

ضمن دعوت از مخاطبین عزیز جهت ارائه هرگونه انتقاد و پیشنهادی، توجهتان را به پیش بینی قیمت دلار در روز جاری جلب می نماید.

 

پیش بینی قیمت دلار در روز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
کمترین قیمت بیشترین قیمت درصد تغییرات
روز گذشته سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴۶,۸۴۰ ۱۵۲,۰۰۰ ۳٫۵۱%
هفته گذشته چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴۰,۰۰۰ ۱۴۶,۰۰۰ ۴٫۲۹%
ماه گذشته یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳۱,۸۹۰ ۱۳۸,۰۱۰ ۴٫۶۴%
سال گذشته دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۶۰,۳۵۹ ۶۵,۹۵۷ ۹٫۲۷%
پیش بینی می شود قیمت دلار در روز جاری،چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
حداقل ريال۱۴۹,۰۰۰ و حداکثر ريال۱۵۴,۰۰۰ باشد.

 

توجه:  

 

  • توجه داشته باشید که پیش بینی‌ فوق، ملاک عمل هیچ یک از منابع رسمی و قانونی نبوده و فقط در راستای یاری رسانی به هموطنان عزیز می باشد.
  • تعدادی از سایت های ارائه دهنده قیمت های بازار آزاد مانند شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز (tgju.ir) قیمت های خود را کاملاً منطبق بر بازار سنا ارائه می نمایند که البته این موضوع بی ارتباط با فیلترینگ ۷ ماه گذشته نداشته و از سویی دیگر منطبق بر قیمت های بازار آزاد نمی باشد!!! حال اینکه منبع قیمت های ارائه شده در این پایگاه خبری حاصل مطالعه مستقیم میدانی از حداقل ۸ صرافی دارای مجوز بانک مرکزی در سطح شهر می باشد.
  • بر اساس آخرین آمار اوپک (OPEC Monthly Oil Market Report – April 2019)، در صفحه ۳۸ بر اساس منابع ثانویه، میزان صادرات نفت ایران در ماه مارس ۲۰۱۹ (تا ۱۱ فروردین ۱۳۹۸) به میزان ۲٫۶۹۸٫۰۰۰ بشکه در روز بوده است که این آمار نسبت به ماه گذشته خود در فوریه فقط ۲۸۰۰۰ بشکه در روز کاهش یافته است.

 

فروش نفت با آمار فوق مبین ثبات در نرخ ارز در بازه زمانی ماه مارس بوده است که مطمئناً میزان صادرات نفت ایران هر چند که پول آن به طور مستقیم وارد اقتصاد کشور عزیزمان نمی شود، موجبات بالانس تراز تجاری خواهد بود.

خاطر نشان می سازد که گزارش ماهانه آتی اوپک در ماه می ۲۰۱۹ منتشر خواهد شد که به محض به روزرسانی اعمال خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *