۱۴ غذای سرطان‌ زا که هر روز مصرف می کنید

bigstock-Woman-And-Child-Choosing-Fruit-3915652

احتمالا فکر کردن به اینکه آیا غذایی که شما روزانه مصرف میکنید دارای مواد سرطان زا است یا نه موضوعی نیست که ذهن شما را هر روز درگیر کند، اما تقریبا عامل سرطان ۵/۱ میلیون نفر در سال گذشته همین مواد غذایی شناخته شده است. شاید زمان آن رسیده باشد که به این مسئله فکر کنیم که چه چیزی در غذاهای ما هست که عامل سرطان این جمعیت کثیر شده است. در اینجا تعددای از غذا ها را که احتمالا  در طول  روزمصرف میکنید و در بردارنده مواد سرطان زا و عامل اصلی ابتلا به آن هستند ذکر شده است. با شبگار همراه شوید و البته نترسید، رژیم غذایی را خیلی ساده می توان تغییر داد.  شاید هم از دسته­ی کسانی باشید که این حرف­ها را قبول ندارند! انتخاب با شماست.

bigstock-Microwave-popcorn-25540439

 

  1. پاپکورن هایی که در مایکرویو آماده می شوند

هیچ وقت فکر نخواهید کرد که این بسته های کوچک پاپ­ک,رن که به راحتی فقط  در عرض چند دقیقه گذاشتن در ماکروفر آماده میشوند برای سلامتی شما بسیار خطرناکند. پوشش داخلی این بسته ها دارای مواد شیمیایی است که طبق نظر محققان عامل اصلی سرطان کبد، لوزالمعده و عامل اصلی ناباروری و تومور هستند. همچنین مواد افزودنی به کار برده در این ذرت ها ماده شیمیایی است که با نام diacetyl شناخته شده  که از عوامل اصلی سرطان ریه  است.

bigstock-Sliced-Blue-Citric-Fruit-7069538

 

۲. میوه های غیر ارگانیک

میوه هایی که به شیوه غیر ارگانیک تولید میشوند آلوده به مواد سمی دفع آفات و کودهای شیمیایی هستند. سیب از جمله میوه هایی است که بیشترین میزان مواد سمی را دربردارد حدود ۹۸% انواع سیب غیر ارگانیک حامل مواد سمی هستند. از جمله میوه هایی که ۹۰% پسمانده های سموم دفع آفات در آنها باقی میماندمیتوان از پرتقال، انگور و توت فرنگی نام برد. شستن این میوه های غیر ارگانیک به طور کامل سموم آن را از بین نمیبرد چرا که سموم دفع آفات به همان اندازه که برای حشرات و آفات خطرناک هستند برای انسان هم مضرند.

bigstock-Two-natural-tomatoes-popping-o-25639721

 

  1. کنسرو گوجه فرنگی

در واقع بیشتر مواد غذایی کنسرو شده نگران کننده هستند به این علت که پوشش داخلی قوطی های کنسرو از ماده شمییایی  با عنوان bisphenol-A  ویا BPA ساخته شده است. مطالعات روی این ترکیب شیمیایی نشان میدهد که این ماده باعث ناباروری، سکته قلبی و بیماریهای قلبی است. گوجه فرنگی به علت خاصیت اسیدی بالای آن به طور خطرناکی  با بقیه میوه­ها متفاوت است . اسید بالایی این میوه باعث میشود که ماده شیمیایی BPA از پوشش داخل قوطی کنسرو وارد گوجه فرنگی شود و میزان این ماده شیمیایی به طور قابل ملاحظه ای در این کنسرو بیشتر است و باید از دادن این ماده غذایی به کودکان جدا اجتناب کرد.

bigstock-Italian-prosciutto-cured-pork-47086465

 

۴– گوشت­های فرآوری شده

این ماده غذایی دارای تنوع زیادی است و تنها شامل سوسیس، ژامبون و هات داگ نمیشوند. تمام گوشتهای فراوری شده دربردارنده میزان زیادی مواد شیمیایی و نگهدارنده هستند و از این رو حامل مقدار زیادی سدیم نیترات میباشند که باعث میشود همیشه تازه و خوش آیند به نظر بیایند اما مصرف روزانه آنها از جمله عوامل اصلی سرطان است.

bigstock-Pink-Salmon-37552435

 

 

 

 

۵- ماهی‌های پرورشی

با وجود اینکه ماهی از جمله سالمترین مواد غدایی شناخته شده است اما نوع پرورش آن از آن جمله مواد غذایی است که باید از آن پرهیز کرد. ماهی‌های پرورشی با مواد مصنوعی و شیمیایی و انواع آنتی بیوتیکها و سموم تغذیه میشوند که  با مصرف آها وارد چرخه غذایی انسان میشوند.

bigstock-Open-Bag-of-Potato-Chips-7466339

 

۶- چیپس سیب‌زمینی

چیپس سیب‌زمینی علاوه بر در برداشتن میزان زیادی روغن ترانس و سدیم فراوان، شامل حجم زیادی طعم دهنده‌ها و رنگ‌های مصنوعی، نگهدارنده های شیمیایی است. چیپس در دمای بسیار بالا سرخ میشود  تا ترد شود اما همین دمای بالا باعث میشود تا مواد به آکریلامید تبدیل شده که از عوامل سرطان زا است و در سیگار نیز وجود دارد.

bigstock-Spoon-Of-Olive-Oil-974537

 

۷- روغن ‌های هیدروژنه

بهتر است نخست به این مطلب اشاره شود که تمام روغن‌های هیدروژنه از دانه های روغنی گرفته می‌شود بنابراین تمام روغنهای هیدروژنه روغن‌های گیاهی هستند. روغنهای گیاهی را نمی‌توان به صورت طبیعی استخراج کرد مانند آنچه در مورد کره های حیوانی انجام می‌شود بلکه باید به صورت شیمیایی گرفته شوند و برای اینکه مورد پسند و سلیقه مصرف‌کنندگان قرار بگیرد اغلب گندزدایی و رنگ می‌شوند. تمام روغن‌های گیاهی شامل امگا۶ اسید چرب هستند. میزان زیاد امگا ۶ در بدن باعث مشکلات زیادی در سلامت فرد می‌شود ازجمله سکته قلبی و شمار زیادی از سرطان من جمله سرطان پوست. بدن انسان احتیاج به تعادل مناسبی بین امگا ۶ و امگا ۳ دارد، پس تلاش کنید مقداری امگا ۳ هر روز مصرف کنید. می‌توان میزان امگا ۳ بدن را با مصرف گوشت تازه ماهی‌های دریایی و یا گوشت قرمز ارگانیک و یا حتی مکمل‌های غذایی مشخص و مطمئن برآورده کرد. روغن‌های هیدروژنه معمولا برای غذاهای فراوری شده استفاده می‌شوند تا ظاهر آنها را خوشایند و تازه نشان دهند. روغن‌های هیدروژنه بر روی  ساختار غشا ء سلولی بدن را تاثیر بسیار خطرناکی میگذارد که از عوامل ابتلا به انواع سرطان است.

bigstock-Bottles-Of-Soft-Drinks-On-A-Ma-556813431

 

  1. نوشابه‌های گازدار

هیچ تعجبی ندارد که نوشابه‌های گازدار با حجم زیاد شکر، رنگهای خوراکی مصنوعی و مواد شیمیایی چون mythylimidazole  -۴ (۴-MI) به عنوان عامل سرطان شناخته شده‌اند. این نوشیدنیها با اسیدی کردن بدن انسان سلولهای سرطانی را رشد و تقویت می‌کنند.

bigstock-Flour-969252

 

۹-  آرد سفید تصفیه شده

آرد سفید تصفیه شده در بسیاری از مواد غذایی فرآوری شده استفاده می‌شود. آرد سفید به میزان زیادی گلیسیرین دارد که به میزان زیادی قند خون بدن را بالا می‌برد و مسفقیما باعث دیابت می‌گردد. آرد سفید همچنین دارای حجم زیادی کربوهیدرات است که باعث سرطان سینه در زنان می‌شود.

shutterstock_12046510

 

  1. مواد غذایی اصلاح شده ژنتیکی

اینگونه مواد غذایی که به اصطلاح GMO’s ((Genetically modified organisms خوانده می‌شوند. این مواد شیمیایی باعث ناهنجاری در جنین و همچنین افزاینده رشد تومور در حیوانات تحت آزمایش شده است. متاسقانه بیشتر حبوبات از جمله گندم و ذرت از طریق این روش پرورش داده می‌شوند.   GMO’s نباید در برچسب‌های مواد غذایی لیست شود بنابراین به دنبال مواد غذایی باشید که روی برچسب آن نوشته شده فاقد اصلاحات ژنتیکی(GMO’s).

 

 

۱۱- شکر تصفیه شده (همین شکرِ سفیدِ خودمان)

قند و شکر تصفیه شده نه تنها به عنوان افزایش دهنده انسولین شناخته شده است، بلکه یکی از مهمترین غذاها برای رشد سلول‌هل سرطانی است. سلولهای سرطانی برای تکثیر شدن ترجیح می‌دهند از شیرین کنندهایی همچون شهد ذرت و شهد میوه(فروکتوز) تغذیه شوند. دلیل آن این است که فروکتوزها از طریق سلولهای سرطانی به سرعت و به آسانی متابولیز می‌شوند، به این علت است که چرا شربت ذرت سرشار از فروکتوز به عنوان بدترین خطر سرطانزا در نظر گرفته شده است. از آنجا که تمامی کیکها، شکلاتها، نوشابه‌ها و آبمیوه‌ها، سس‌ها و بسیاری دیگرمواد غذایی مورد پسند مردم سرشار از شکر تصفیه شده و فروکتوز هستند این مسئله علت شیوع سرطان در قرن اخیر را توجیح می‌کند.

 

 

  1. شیرین‌کننده‌های مصنوعی

بیشتر افراد از شیرین‌کننده‌های مصنوعی به دلیل کاهش وزن و یا اینکه مبتلا به دیابت هستند استفاده میکنند. مشکل اصلی این است که مطالعات بسیار انجام شده در این مسئله نشان داده است که کسانی که از شیرین کننده‌های مصنوعی در قهوه و یا نوشابه‌های رژیمی استفاده میکنند در واقع بیشتر وزن اضافه می‌کنند. لازم به ذکر است که این شیرین‌کننده‌ها توانایی بدن را در نظارت به میزان مصرف کالری در بدن مهار میکند بنابراین یدن احساس نیاز و طلب بیشتری برای دریافت قند دارد و ما قبلا ذکر کردیم که چگونه قند زیاد می‌تواند عامل سرطان باشد. شواهد زیادی نشان می‌دهد که مواد شیمیایی نشکیل دهنده این شیرین‌کننده‌ها به خسوس اسپارتام، برای یدن سمی و کشنده هستند.

bigstock-Set-Of-Stamps-48433781

  1. هرگونه ماده غذایی با برچسب رژیمی

غذاهای رژیمی از جمله مواد غذایی منجمد غذاهای آماده   با عنوان غذاهای رژیمی و یا  کم‌چرب، همچون نوشابه های رژیمی به طور کلی دربردارنده اسپارتام (همان شیرین‌کنند مصنوعی) هستند. مطالعات متعدد نشان می‌دهد که اسپارتام باعث بسیاری از بیماریها و امراض از جمله  سرطان، نقص‌های مادرزادی و مشکلات قلبی می‌شود.

  1. غذاهایی که به شدت شور،ترش و یا دودی شده‌اند

این مواد غذایی باعث ایجاد میزان بالایی سرطان معده و روده می‌شوند.

فهرست کمی طولانی بود؟ رعایت کردنش واقعا سخت است چون شما گوشت فرآوری شده، ترشی، و غذاهای کنسروی و ساندویچ­های خیلی چرب را دوست دارید؟ عمویِ شما که همه­ اینها را می خورده هیچوقت مریض هم نشده و در ۱۰۴ سالگی از کهولتِ سن فوت کرده است؟ تمامِ این احتمالات وجود دارد. گفتیم که، انتخاب با خودِ شماست.

پاسخ دهید