روش ساخت خمیر دندان

- اجزای سازنده خمیردندان:
مواد براق کننده:کلسیم کربنات ، کلسیم فسفات ،سدیم سیلیکات ،و یک سری از این دست ترکیبات که تقریبا نیمی از وزن خمیردندان را به خودشون اختصاص میدن وظیفه براق کردن دندان را برعهده دارند. این مواد اغلب ارزان قیمت هم هستند.
مواد نرم کننده: این مواد باعث می شوند که خمیر دندان یک خمیر نرم و لطیف باشد و مانع از خشک و سخت شدن خمیردندان می شوند. از جمله این مواد میشه به گلیسیرین و سوربیتول اشاره کرد. که هردوتای این مواد شیرین هستند و میشود جزو قندهای الکلی طبقه بندیشون کرد. مواد نرم کننده حدود ۲۰ درصد جرمی خمیردندان را به خودشان اختصاص می دهند.
مواد چسبنده: برای چسبیدن اجزای خمیردندان و پیوسته بودن این مخلوط استفاده می شوند. از صمغ ،کتیرا ، ژلاتین و یا حتی نشاسته  به این منظور میشه استفاده کرد که البته حدود ۱/۵ درصد از جرم خمیردندان را شامل می شوند.
مواد پاک کننده: این مواد همان موادی هستند که باعث ایجاد کف می شوند و خاصیت شویندگی و پاک کنندگی دارند. از جمله این مواد میشه به  سدیم لوریل سولفات و یا منیزیوم لوریل سولفات اشاره کرد که الیته اولی قابل دسترس تر هست. از این مواد به نسبت ۲ درصد در ساخت خمیر دندان استفاده می شود.
مواد شیرین کننده: خب می رسیم به قسمت شیرین قضیه حدود ۰٫۱ درصد خمیر دندان از مواد شیرین کننده ساخته شده، بعضی از این شیرین کننده ها عبارتند از سدیم ساخارین و  فنیل آلانین . هرچند خود سوربیتول و گلیسیرین هم یه کمی مزه شیریه به خمیردندان میدهند. البته خصلت شیرین کنندگی سوربیتول حدوداً نصف ساکاروز هستش.
مواد خشبو کننده: این مواد به منظور خوشبو کردن خمیردندان و به تبع آن خوشبو کردن دهان استفاده می شود. میزان مصرف خوشبو کننده ها حدود ۰٫۱ درصد جرمی هستش و به این منظور از انواع اسانس ها استفاده میشه که اسانس نعناع فلفلی متداولتر می باشد.
مواد نگهدارنده: این مواد باعث می شوند تا خمیردندان دیرتر فاسد شده و کاربرد خودش رو از دست بدهد. میزان استفاده از این مواد حدود ۰٫۲ درصد هستش و اغلب از موادی مانند بنزویک اسید و تری متیل پارابن،متیل پارابن  و یا به منظور نگهدارنده استفاده می شود.
ترکیبات فلوئوردار: این مواد باعث استحکام مینای دندان می شوند و از پوسیدگی آن جلوگیری می کنند. از جمله مواد فلوئورید دار میشه به سدیم فلوئورید اشاره کرد.
رنگ ها: به منظور رنگ دادن به خمیردندان استفاده می شوند و اغلب متناسب با بوی خمیردندان انتخاب در نظر گررفته می شوند.
آب: تقریبا حدود ۲۰ درصد باقیمانده را آب اضافه می کنند تا مخلوط کاملا میکس شود.

 

۲- تجهیزات لازم:
خب اگر تو آزمایشگاه دارید کار می کنید به مواردی مانند ترازوی دیجیتالی، بشر ۲۵۰ میلی لیتر، همزن برقی احتیاج دارید و اگر تو خونه کار می کنید معادل این ها رو فراهم کنید.
۳- روش تولید:
می خواهیم حدود ۱۰۰ گرم خمیردندان تولید کنیم. خب ابتدا داخل بشر حدود ۲۲۰ میلی لیتر اب مقطر بریزید. حالا به ترتیب ساخارین (اگر نتوانستید تهیه کنید پودر شکر هم جواب میدهد.) حدود ۰٫۱ گرم، سدیم فلوئورید حدود ۰٫۱ گرم، اسانس نعناع ۱ گرم، ژلاتین ۱٫۵ گرم، سدیم لوریل سولفات ۲ گرم را به آب اضافه کرده و خوب هم بزنید. در نهایت کلسیم کربنات ۵۲ گرم و گلیسیرین ۲۱ گرم  را به مواد قبلی اضافه کرده با همزن برقی به مدت حدود ۵ دقیقه هم بزنید تا یک مخلوط یکنواخت به نام خمیردندان حاوی فلوراید بدست آورید.

پاسخ دهید